Jeden z oddziałów berlińskiej straży pożarnej zakupił cztery Toyoty Mirai. Są to auta zasilane ogniwami paliwowymi.

Swoją decyzję straż tłumaczy ograniczeniem emisji spalin. Samochody zostały kupione dzięki wsparciu z programu BENE, który dofinansowuje inwestycje w pojazdy zeroemisyjne. Dołożyła też do nich Unia Europejska. Samochody wodorowe posiadają zbiorniki, które mieszczą 5 kg wodoru. Taka ilość gazu pozwala na przejechanie około 500 kilometrów przy czasie tankowania wynoszącym od kilku do kilkunastu minut (+100 km/min.).

Nie jest to pierwsza tego typu inwestycja. Berlińska policja już od dwóch miesięcy użytkuje takie same modele samochodów. W całym Berlinie jest 5 stacji tankowania wodoru, co w porównaniu z Polską, gdzie nie ma ani jednej, jest bardzo dobrym wynikiem.

 

Źródło: www.elektrowoz.pl

Źródło zdjęcia: www.elektrowoz.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij