Strażacy z Lublina i okolic szykują się na rozpoczęcie sezonu letniego. Sprawdzają ujęcia wody oraz drogi przeciwpożarowe w lasach.

Lato dla strażaków jest wzmożonym okresem działań przeciwpożarowych. Ze względu na duże promieniowanie słoneczne, które powoduje suchość ściółki, bardzo łatwo o pożar.  Dzieje się tak również z powodu bardzo dużego udziału różnych gatunków drzew iglastych w polskich lasach. Aby akcja gaśnicza przebiegała sprawnie, wymagane jest wcześniejsze sprawdzenie m.in. dróg przeciwpożarowych, ujęć wody, sprawności działania sieci hydrantowej oraz dostępu do punktów czerpania wody. Kontrola strażaków w tym zakresie odbywa się przy wykorzystaniu wozów bojowych. Sprawdzają oni przejezdność dróg prowadzących do zbiorników przeciwpożarowych.

W ramach prowadzonych czynności odbywają się również ćwiczenia polegające na budowie linii ssawnych i praktycznym sprawdzeniu możliwości poboru wody ze zbiorników, zarówno tych zlokalizowanych na terenie obszarów leśnych, jak też w ich pobliżu. Wszystko to ma usprawnić działania służb w przypadku ewentualnego wystąpienia pożaru lasu.

Źródło: www.lublin112.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij