Kolejna akcja podobna do Ice Bucket Chellenge czy Hot16Challenge. Tym razem dotyczy strażaków.

Do akcji charytatywnej ochoczo przystąpili bytomscy strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Górnikach, ale z dnia na dzień jednostek biorących udział jest coraz więcej. Zasady konkursu są bardzo proste. Osoby nominowane wykonują ćwiczenia jak na filmie, oczywiście w pełnym umundurowaniu. Celem jest zbiórka środków na 18-miesięcznego Wojtusia, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni i potrzebuje bardzo drogigo leku( jego koszt to ponad 9 milionów złotych!). Chłopiec większość swojego życia spędził na OIOMie. Obecnie nie jest w stanie samodzielnie oddychać bez respiratora, a jego jedyny ratunek to nowatorska terapia genowa w USA.

Strażacy aby pomóc w zebraniu tej kwoty, zainicjowali akcję charytatywną GaszynChallenge. Każda nominowana osoba musi zrobić 10 pompek. Jeżeli wykona ćwiczenie, wpłaca minimum 5 zł. Jeżeli nie – powinna wesprzeć Wojtka kwotą co najmniej 10 zł. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby.

Źródło: www.bytomski.pl

Źródło zdjęcia: www.bytomski.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij