Po prawie 3-miesięcznej przerwie Państwowa Straż Pożarna wznowiła nabory do służby w jednostkach ratowniczo – gaśniczych.

Ograniczenia oraz ogłoszony stan pandemii na początku marca w Polsce sprawił, że nabory oraz kolejne etapy rekrutacji do PSP zostały wstrzymane. Teraz powoli sytuacja wraca do normy. Nabory ogłosiły komendy PSP między innymi w Katowicach – 7 miejsc, Łobzie – 2 i Grodzisku Wielkopolskim – 1. Niektóre komendy zdecydowały się wznowić realizację kolejnych etapów rekrutacji przy jednoczesnym założeniu, że dokumenty złożone wcześniej są nadal aktualne. Zmieniły się jedynie terminy poszczególnych etapów.

Przypominamy, że nabór do Państwowej Straży Pożarnej na stanowisko stażysta w służbie przygotowawczej, a później starszy ratownik/starszy ratownik kierowca składa się z kilku etapów. Pierwszy to ocena złożonych dokumentów, test sprawności fizycznej, sprawdzian lęku wysokości/pływania. Kolejny etap to ocena złożonych dokumentów, rozmowa kwalifikacyjna i ustalenie zdolności psychicznej i fizycznej do pełnienia służby w PSP. 

Źródło: www.remiza.com.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij