Do Sejmu trafił rządowy projekt ustawy, który dopuszcza do użytkowania w jednostkach ochrony przeciwpożarowej używanych samochodów pożarniczych.

Rządowy projekt zakłada nowelizację kilku ustaw, w tym ustawę o ochronie przeciwpożarowej. Zapisy dotyczą wprowadzenia do użytkowania samochodów ratowniczo – gaśniczych sprowadzanych z zagranicy.

Użytkować będzie można samochody używane, ale nie starsze niż 30 lat i używane przez co najmniej pięć lat w krajach Unii Europejskiej, Turcji i państwach Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu, licząc od daty pierwszej rejestracji poza granicami Polski.  Jedynym dokumentem będzie opinia techniczna wydawana przez CNBOP. Tym samym nie będzie potrzeby posiadania świadectwa dopuszczenia do użytkowania. Opinia będzie bezterminowa i indywidualna dla każdego pojazdu. W przypadku jakichkolwiek zmian wykonanych w samochodzie, który otrzymał pozytywna opinię, będą one zgłaszane instytutowi, który taką opinię może cofnąć lub utrzymać.

Za wydanie opinii pobierana będzie opłata w wysokości ustalonej na drodze rozporządzenia.

Źródło: www.remiza.com.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij