Nowy prezes spółki Jelcz zapowiada powrót do produkcji cywilnych pojazdów. A to nie jedyna inwestycja firmy zlokalizowanej w Jelczu-Laskowicach.

Dotychczas firma Jelcz produkowała tylko samochody na zamówienie dla polskiej armii. Teraz ma się to zmienić. Nowy prezes zapowiada rozbudowę, remon starych hal oraz zakup nowego sprzętu.

Sławomir Kaleta- prezes spółki zapewnia, że kondycja firmy jest na tyle dobra, że w czasie kryzysu nie trzeba  sięgać po pomoc ze strony rządu:

Siłą Jelcza jest produkcja krótkoseryjna. My produkujemy w seriach od 10 do 100 pojazdów. Jesteśmy w stanie być firmą konkurencyjną tam, gdzie w grę wchodzą pojazdy specjalistyczne, np. pojazdy dla nafty i gazu, wchodzące w trudny teren, ciężkie pojazdy ratownictwa technicznego. Tam, gdzie strażacy muszą np. wjechać w trudny teren, ugasić jakiś pożar hali przemysłowej. Mamy też pojazdy pancern- tłumaczy prezes.

W latach 2017-2018 był pomysł, żeby Jelcz produkował samochody ratowniczo – gaśnicze dla Państwowej Straży Pożarnej. Niestety, skończyło się tylko na rozmowach. Oby teraz było inaczej.

Źródło: www.remiza.com.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij