Strażacy z powiatu braniewskiego zrealizowali ćwiczenia związane z gaszeniem powierzchni leśnych – „LAS 2020”.

W ćwiczeniach Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie zaangażowane były 22 jednostki sprzętowe i blisko 70 strażaków z powiatu braniewskiego. Akcja podzielona została na kilka odcinków. Przy jeziorze stworzono punkt czerpania wody. Woda ze zbiorników była kolejno przetłaczana z wykorzystaniem autopomp pojazdów pożarniczych bezpośrednio do stanowisk gaśniczych, które znajdowały się na czole pożaru.

Celem ćwiczeń było doskonalenie taktyki działań gaśniczych przez jednostki ochrony ppoż. oraz współdziałanie na miejscu pożaru. Dodatkowo sprawdzano umiejętność prowadzenia korespondencji radiowej między poszczególnymi odcinkami bojowymi a sztabem akcji. Dla wszystkich była to możliwość zdobycia doświadczenia na wypadek realnej sytuacji.

Źródło: www.remiza.com.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij