Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej podpisała "Standardowe zasady postępowania podczas zdarzeń z samochodami osobowymi z napędem elektrycznym".

Dokument został zatwierdzony i opublikowany na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Opracował go zespół składający się z pięciu funkcjonariuszy Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Swoista "instrukcja" została podzielona na trzy zasadnicze części:

  • rozpoznanie, zabezpieczenie,
  • działania ratownicze,
  • przekazanie miejsca zdarzenia.

W pierwszej części autorzy wskazują, że samochody z napędem elektrycznym, posiadając szereg elementów charakterystycznych, które pozwalają stwierdzić, że mamy właśnie do czynienia właśnie z tego rodzaju pojazdem. Każdy ratownik powienien te cechy znać, gdyż identyfikują one samochody elektryczne. W działaniach ratowniczych wskazano postepowanie w przypadku wypadku komunikacyjnego, pożaru czy zatopienia takiego samochodu w wodzie. Następnie w ostatniej części opisano jak przekazać miejsce zdarzenia innym służbom ratunkowym.

Cały skrypt jest możliwy do podbrania pod adresem: https://www.straz.gov.pl/panstwowa_straz_pozarna/Pr_zydatne_dokumenty

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij