Pięciu strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie skazanych za zatajenie prawdy co do okoliczności, przebiegu i przyczyny śmiertelnego wypadku strażaka Macieja Ciunowicza.

Podczas szkolenia z zakresu ratownictwa wysokościowego z użyciem skokochronu prowadzonego na terenie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kętrzynie w dniu 14 czerwca 2018r. doszło do śmiertelnego wypadku. Oskarżeni zeznali, że podczas szkolenia nikt nie oddawał skoków z wysokości na skokochron. Nie widzieli oni również w jaki sposób Maciej Ciunowicz uległ wypadkowi. Okazało się to jednak nieprawdą.

Sąd ustalił, że strażacy złożyli fałszywe zeznania z obawy przed grożącą im odpowiedzialnością karną i z uwagi na nieznaczny stopień społecznej szkodliwości tych czynów postępowanie wobec nich warunkowo umorzył na okres próby dwóch lat. Mężczyźni bowiem sprostowali swoje zeznania w możliwie krótkim czasie. Fałszywe zeznania nie wpłynęły jednak znacząco na przebieg toczącej się sprawy.

Źródło: www.remiza.com.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij