Terytorialsi z 71 Batalionu Lekkiej Piechoty z Malborka oraz z 7 Kompanii Dowodzenia z Babich Dołów szkolili się ze strażakami. Główny cel współpracy to zgranie się na wypadek przyszłych wspólnych akcji.

Akcje te to głównie usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz działania ratownicze. Terytorialsi poza ćwiczeniami militarnymi mają bowiem pomagać swojej społeczności lokalnej. Niedawno szkolili się z zakresu technik układania worków z piaskiem na wale przeciwpowodziowym, odpompowywania wody z podtopionych terenów, rozkładania barier na rzece w przypadku jej skażenia oraz podejmowania osoby tonącej. Szkolenie zorganizowane w miniony weekend dotyczyło działań w lesie - usuwania wiatrołomów i gaszenia pożarów. Żołnierze trenowali rozwijanie linii gaśniczych oraz pracę w odzieży ochronnej i aparatach oddechowych. Poznawali zasady działania, obsługę i technikę posługiwania się piłą mechaniczną oraz innymi narzędziami. Głównym jednak punktem szkolenia było przygotowanie do ewakuacji drogą morską, lądową i powietrzną osoby poszkodowanej.

Terytorialsi mają w planach również ćwiczenia z zaresu działań portowych oraz morskich.

Źródło: wwww. malbork.naszemiasto.pl

Źródło zdjęcia: wwww. malbork.naszemiasto.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij