Pacjenta ewakuowano przez balkon na prowizorycznych noszach. W całej akcji brało udział sześć zastępów straży pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego i policja.

Mężczyznę ważącego ponad 200 kilogramów nie dało się przenieść na zwykłych noszach. Oprócz wagi, powodem była wąska klatka schodowa w bloku, gdzie nie było windy. Akcja strażaków trwała 6 godzin. Pacjent uwięziony był w swoim mieszkaniu na czwartym piętrze.

Strażacy wycięli balustradę balkonową i musieli usunąć okno. Zrobili prowizoryczne nosze z palet i drzwi. Ratownicy z sekcji ratownictwa wysokościowego, zabezpieczyli pacjenta i za pomocą drabiny mechanicznej, opuszczono go na ziemię.

Następnie wozem strażackim przetransportowoano go do szpitala, gdzie ratownicy mieli go przenieść na łóżko szpitalne.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij