Pomimo długiej reanimacji nie udało się uratować strażaka, który w nocy brał udział w akcji gaśniczej w Kosobudach na Pomorzu Zachodnim.

Mężczyzna był członkiem załogi Wojskowej Spraży Pożarnej z Budowa.

Po godzinie 22 strażacy otrzymali wezwanie do pożaru traw i balotów siana w miejscowości Kosobudy. W działaniach oprócz ochotników ze Złotowa uczestniczyły także oddziały Państwowej Straży Pożarnej z Drawska Pomorskiego i Wojskowej Straży Pożarnej z Budowa.

W pewnym momencie jeden strażak z WSP źle się poczuł i stracił przytomność. Po chwili doszło do zatrzymania akcji serca. Pozostali gaszący pożar od razu przystąpili do akcji reanimacyjnej, która trwała aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Niestety, po długich staraniach poszkodowanemu nie udało się przywrocić funkcji życiowych. Strażak zmarł.

Źródło: www.tvp.info

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij