Państwowa Straż Pożarna zamierza wymienić umundurowanie koszarowe oraz legitymacje służbowe.

Nowe mundury mają być barwy piaskowej i czerpać z rozwiązań wykorzystywanych w innych służbach. Pierwszy komplet pokazowy ma być gotowy już z końcem miesiąca. Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak zaznaczył, że straż pożarna rezygnuje z dwóch sortów mundurowych, czyli z ubrania służbowego i z ubrania koszarowego, w całości. Nowe ubranie będzie koloru piaskowego z czarnymi plakietkami, na których będą się znajdowały nazwiska i stopnie służbowe. Również buty będą koloru czarnego. 

Jak tłumaczy Bartkowiak, wszyscy będą wyglądać tak samo. Począwszy od stażysty, który przychodzi do służby pierwszego dnia, aż do komendanta głównego. Jedyne różnice to nazwiska i stopnie. Pierwsze komplety miałyby trafić do strażaków na początku przyszłego roku.

Ale to nie jedyna zmiana. Komendant zapowiedział także pierwszą od 30 lat wymianę legitymacji służbowych strażaków. Decyzję uzasadnia tym, że papierowa legitymacja po akcji nadawała się tylko do wymiany. Teraz  w planach jest nowoczesny, plastikowy dokument z chipem, który będzie umożliwiał zameldowanie się w pracy, czy otwarcie drzwi. To bardzo nowoczesne rozwiązanie i jak tylko zostanie zatwierdzone prawnie, rozpocznie się wymiana dokumentów.

Źródło: www.niezalezna.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij