Strażacy wraz z ekspertami Instytutu Techniki Budowlanej przeprowadzą eksperyment, który ma polegać na podpaleniu drewnianego budynku wielorodzinnego. Ma to pozwolić na wydanie rekomendacji dotyczących bezpieczeństwa.

Mł. bryg. Karol Kierzkowski zaznaczył, że eksperyment odbędzie się na terenie Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Pionkach. Strażacy wraz z ekspertami wzniecą pożar w drewnianym domu, który pozwoli określić, czy budynek w starciu z ogniem okaże się bezpieczny. Jeżeli eksperyment się powiedzie i eksperci wydadzą pozytywne rekomendacje, może to oznaczać wzrost drewnianego budownictwa wielorodzinnego w kraju.

Do tej pory tego typu budownictwo w Polsce nie było praktykowane. Działaniom będzie się przyglądał komendant główny PSP, mazowiecki komendant wojewódzki PSP, a także eksperci z Instytutu Techniki Budowlanej.

 

Źródło: www.infosecurity24.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij