Strażacy odebrali niemal 1100 zgłoszeń związanych z frontem burzowym, opadami deszczu i silnym wiatrem.

Informację na temat interwencji strażaków przekazał rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Batorski:

- Ubiegłej doby strażacy interweniowali niemal 1100 razy w zdarzeniach związanych z warunkami pogodowymi. Nad naszym krajem przeszły fronty atmosferyczne, fronty burzowe. Tym zjawiskom towarzyszyły intensywne opady deszczu, silny i porywisty wiatr. Strażacy głównie usuwali powalone drzewa, połamane konary, zatarasowane drogi - udrażniali te szlaki komunikacyjne, wypompowywali wodę z piwnic i z zalanych posesji. Najwięcej zdarzeń odnotowaliśmy na Mazowszu: 600 interwencji strażaków.

Ponadto w całej Polsce ponad 25 tysięcy osób pozostało bez prądu, najwięcej w woj. mazowieckim- ponad 21 tysięcy osób. W województwie łódzkim otrzymano - 121 zgłoszeń, w województwie śląskim - 96, w województwie małopolskim - 74, w podlaskim - 54, a w wielkopolskim - 46.

Zalane zostały także drogi, utrudniony jest ruch komunikacji miejskiej. Podniósł sie także poziom wody w Wiśle. Na szczęście nikt nie został ranny.

Źródło: www.tvn24.pl

Źródło zdjęcia: www.tvn24.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij