Symulator dachowania ma być wykorzystywany do prowadzenia akcji prewencyjnych dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Urządzenie powstało na bazie policyjnego samochodu pozyskanego od miasta Międzyrzec Podlaski. Było już niesprawne, a naprawa przewyższała jego wartość. Strażacy dokupili tylko niezbędne części, reszta stanowiła pracę twórczą:

- Zmieniliśmy mu barwy. Wygląda jak samochód strażacki, ma napis „straż”, a na bokach ma hasło „Piłeś, nie pływaj, nie jedź”. Będziemy starali się jak najwięcej z tym symulatorem przemieszczać do szkół, przedszkoli. Przede wszystkim kierujemy go do kierowców, żeby tego doświadczyli- tłumaczy strażak Kacper Protaś.

Symulator pokazuje jak zachowuje się kierowca i samochód podczas dachowania. Ma również uświadomić kierowcom i pasażerom jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Projekt ten nie jest jedyny. Strażacy z OSP Stołpno znani są również z prowadzonych pokazów udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Źródło: www.radio.lublin.pl

Źródło zdjęcia: www.radio.lublin.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij