Wszystko wskazuje na to, że kielecka firma dostarczy PSP zbiorniki Bambi Bucket. Formacja podpisała już stosowne dokumenty.

PSP w Warszawie już po raz kolejny zabiega o tego typu sprzęt. Wcześniej jednak nie pojawiła się żadna korzystna oferta. Teraz wszystko wskazuje na to, że zbiorniki dostarczy kielecka firma Parasnake Arkadiusz Szewczyk. Dostawa ma objąć dwa zbiorniki gaśnicze, które mają być wykorzystywane do akcji prowadzonych z powietrza.

Pierwszy z nich, to zbiornik o pojemności nie mniejszej niż 2900 litrów, którego waga po napełnieniu nie miała być większa niż 3100 kilogramów. Jego budowa i wymiary mają umożliwiać transport w ładowni śmigłowca S-70i Black Hawk oraz użycie przez tę maszynę w operacjach gaśniczych. Natomiast drugi, o masie do 1700 kg i pojemności nie mniejszej niż 1500 litrów, ma być dostosowany do użycia zarówno przez maszyny S-70i Black Hawk, jak też przez śmigłowce W-3 Sokół.

Do tego wszystkiego ma jeszcze zostać dołączony akumulatorowy system, który umożliwi operowanie zrzutem wody bez korzystania z instalacji elektrycznej śmigłowca. Natomiast specjalny system podwieszania pozwoli na napełnianie go wodą w terenie trudno dostępnym.

Bambi Bucket to urządzenie przypominające wiadro, wykonane z wodoszczelnej tkaniny. Podwiesza się je pod śmigłowcem na specjalnym haku. Napełnia się je w wyniku zanurzenia w zbiorniku. Jedynym minusem jest to, że Państwowa Straż Pożarna nie posiada śmigłowców gaśniczych czy samolotów. Zbiorniki będą więc podczepiane pod np. maszyny policyjne.

Źródło: www.infosecurity24.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij