Strażacy wzięli udział w II Sukulskich Manewrach Ratowniczych, które miały miejsce na terenie sąsiedniej gminy Żabia Wola.

Głównymi założeniami ćwiczeń były manewry ratunkowe na wodzie, podczas gaszenia pożaru gałęzi, lasu, w trakcie wypadku drogowego oraz gaszenie pożaru wewnętrznego w dyskotece. Dzięki temu druhownie mogli przećwiczyć różnego rodzaju akcje, które mogą wystapić w rzeczywistości. W ćwiczeniach uczestniczyli również strażacy-ochotnicy z powiatów: grodziskiego, pruszkowskiego, siedleckiego, warszawskiego oraz żyrardowskiego.

W podobnych ćwiczeniach, ale na terenie zalewu dawnego kamieniołomu „Zakrzówek” w Krakowie brały udział Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego ‘KRAKÓW-4’ i ‘NOWY TARG’ oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego ‘KRAKÓW-6’. Były to ćwiczenia taktyczno-bojowe, których scenariusz zakładał podjęcie zadania uszczelnienia wycieku nieznanej substancji chemicznej na głębokości 15 metrów, sprawienie pływającej zapory ograniczającej rozlewisko oraz użycie separatora zbierającego zanieczyszczona frakcję. 

Źródło: www.echodnia.eu/ www.remiza.com.pl

Żródło zdjęcia: www.echodnia.eu/Facebook/OSP Skuły

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij