W ramach ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania społeczno-gospodarczym skutkom COVID-19, rząd wprowadza zmiany w Funduszu Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej.

Zmiana dotyczy przede wszystkim środków, które w ramach centralnego Fundusz Wsparcia PSP, będą mogły być wpłacane z budżetu państwa, a przekazywane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Fundusz Wsparcia PSP składa się z funduszy: centralnego, wojewódzkich i szkół Państwowej Straży Pożarnej. Wpłacane pieniądze przez samorządy, organizatorów imprez masowych, osoby prawne lub fizyczne mogą być przeznaczone między innymi na inwestycje, modernizacje, remonty, utrzymanie i funkcjonowanie.

Zmiany mają nastąpić w następstwie przyjęcia ustawy "covidowej". Komendant Główny PSP za zgodą ministra będzie mógł przekazać środki do funduszy wojewódzkich oraz szkół na wspomnanie wyżej cele.

Podobne rozwiązania mają być przyjęte także w w Funduszach Wsparcia Policji i Straży Granicznej. Ustawa ma wejść w życie z dniem nastepującym po ogłoszeniu.

Źródło: www.remiza.com.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij