Pożar wybuchł przy ul.Radocha. Udało się go ugasić około 1.30. Jednak strażacy na miejscu wciąż prowadzą akcję dogaszania.

Jak na razie przyczyny pożaru nie są znane, ale mieszkańcom Sosnowca i Dąbrowy Górniczej oraz powiatów będzińskiego, myszkowskiego i zawierciańskiego zaleca się pozostanie w domach oraz zamykanie okien. 
Znad składowiska odpadów wczoraj unosiły się czarne kłęby dymu. Jak informuje straż pożarna, akcja gaśnicza trwała kilka godzin.

Straszy kapitan Tobiasz Klama ze śląskiej straży pożarnej poinformował, że na miejscu działało kilkanaście zastepów z Piekar Śląskich, Bytomia, Mysłowic i Bobrownik. Najprawdopodobniej paliły się pojemniki z nieznaną substancją chemiczną. Sytuacja musiała zatem zostać bardzo szybko opanowana, gdyż w pobliżu znajdowały się zbiorniki z paliwem i samochodami ciężarowymi.

Jak na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Prezydent Sosonowca zaapelował do mieszkańców za pomocą Facebooka o nie wychodzenie z domów i maksymalne ułatwianie przejazdu wszystkim służbom.

Obecnie trwa akcja dogaszania.

Źródło: www.wyborcza.pl/radiozet.pl

Źródło zdjęcia: www.sosnowiec.wyborcza.pl/ADRIAN CHMIELEWSKI

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij