Na spotkaniu kierownictwa PSP z przedstawicielami związku "Florian" poinformowano o planowanych zmianach w kształceniu strażaków.

W połowie września Komendant Główny PSP podpisał program przewidujący uproszczoną ścieżkę uzyskania kwalifikacji do kierowania działaniami ratowniczymi (SPK) obejmujący 140 godzin. Ponadto dotychczasowy kurs przygotowujący do zawodu strażaka ma mieć postac krotkiego szkolenia, a nie jak dotychczas trwać siedem miesięcy. Ma się ono odbywać w szkołach pożarniczych i w ośrodkach szkolenia komend wojewódzkich po uzyskaniu akredytacji.

Szkolenie podstawowe realizowane przez szkoły pożarnicze będzie się odbywać w formie naboru. Komenda główna planuje także zmiany w zakresie szkolenia podstawowego strażaków ochotników.

Źródło: www.remiza.com.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij