Na terenie Zakładów Chemicznych Rudniki S.A. odbyły się ćwiczenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego ‘Częstochowa’.

Scenariusz ćwiczeń zakładał korozję zaworu dennego z ługiem sodowym, w wyniku czego substancja ta przedostaje się do otoczenia. Pracownik zakładu próbuje zakręcić zawór, ale bezskutecznie. Ponadto zostaje on ochlapany tą substancją i traci przytomność.

Pracownicy będący w pobliżu informują o zaistniałym zdarzeniu Kierownika Zakładu, który po zapoznaniu się z sytuacją nakazuje ewakuację pracowników zakładu oraz powiadomienie służb ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej. Dodatkowo założono, że dochodzi do zasłabnięcia jednego z ratowników.

W ćwiczeniach wzięło udział 9 jednostek straży pożarnej.

Źródło materiału oraz zdjęcia: www.remiza.com.pl/ KM PSP Częstochowa

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij