Statek powietrzny RENEGADE narusza przestrzeń powietrzną RP i może stanowić zagrożenie dla ludzi. To scenariusz ćwiczeń, które potrwają od 6 do 9 października.

Podczas manewrów testowany będzie system wczesnego ostrzegania przez uruchomienie syren alarmowych. Nastąpi to podczas przelotu statku i trwać będzie przez 3 minuty. Odwołanie alarmu nastąpi również poprzez trzyminutowy ciągły dźwięk syren.

W związku z tym, iż są to ćwiczenia, mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności. Syreny zostaną uruchomione przez wojewódzkie, powiatowe oraz miejskie Centra Zarządzania Kryzysowego.

Celem manewrów jest sprawdzenie zdolności Sił Zbrojnych RP i instytucji cywilnych, jako elementów systemu bezpieczeństwa państwa, do przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym właściwym dla systemu obrony powietrznej oraz ratownictwa lotniczego i morskiego.

Przedsięwzięcie będzie prowadzone w przestrzeni powietrznej na terenie siedmiu województw.

Źródło: www.remiza.com.pl

Źródło zdjęcia: www.gazeta-mosina.pl/ Rafał Wojtyniak

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij