Na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy odbyły się kolejne ćwiczenia obejmujące działania poszukiwawczo-ratownicze realizowane przez Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą w Nidzicy.

Ćwiczenia polegały na lokalizacji i wydobyciu osoby poszkodowanej z budynku, któremu grozi katastrofa budowlana. Ratownicy doskonalili umiejętności w zakresie podstawowych czynności ratowniczych, jak również w zakresie specjalistycznym wykorzystując urządzenia do wykonania przebić (wiertnica rdzeniowa, piła do głębokiego cięcia, młot udarowy), urządzenia nasłuchowe (geofon), a także techniczny sprzętu lokalizacyjny – kamera wziernikowa.

W ramach ćwiczeń strażacy doskonalli m.in.

  • zorganizowanie wstępne działań ratowniczo-gaśniczych,
  • wyznaczenie strefy zagrożenia oraz drogi ewakuacyjnej,
  • wskazanie "oficera bezpieczeństwa",
  • przeprowadzenie lokalizacji poszkodowanego bezprzyrządowo, a później metodą przyrządową,
  • ewakuacja ratowników ze strefy zagrożenia,
  • oraz ewakuacja poszkodowanego.

Po ćwiczeniach nastąpiło ich podsumowanie i wyciągnięcie wniosków. Całość miała na celu utrwalenie wiedzy oraz umiejętności w zakresie działań poszukiwawczo–ratowniczych zarówno w zakresie podstawowych, jak i specjalistycznych czynności ratowniczych.

Źródło: www.remiza.com.pl

Źródło zdjęcia: źródło: www.remiza.com.pl/kpt. Nikodem Woźniak

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij