W Warszawie już prawie 250 ratowników- ochotników zgłosiło się do pomocy w polowym szpitalu na Stadionie Narodowym.

Rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski poinformował, że 50 strażaków-ratowników zostanie skierowanych do Warszawy. Nie są oni zatrudnieni w Państwowym Ratownictwie Medycznym, dlatego skierowanie ich do Warszawy nie osłabi systemu. Reszta znajduje się w rezerwie i w razie potrzeby zostanie skierowana do konkretnych placówek.

Botorski poinformował także, że obecnie strażacy nie będą brali już udziału w pomiarze temperatury na granicach. To zadanie w całości przejmie Straż Graniczna.

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował także o blisko 100 zgłoszeniach od pielęgniarek i ratowników medycznych gotowych pracować w szpitalu na Stadionie Narodowym. Zapowiedział również, że od środy ruszy infolinia dla medyków chcących pracować w szpitalach tymczasowych.

Źródło:www.rynekzdrowia.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij