Na początku tygodnia, w Białymstoku wpłynął akt oskarżenia przeciwko Piotrowi R., który pełnił funkcję KDR podczas akcji, w której zginęło dwóch strażaków.

Do zdarzenia doszło 25 maja 2017 roku. Dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze obiektu magazynowego przy ulicy Dojnowskiej w Białymstoku. Podczas prowadzenia działań strażacy dostali się na podwieszony sufit zainstalowany nad kondygnacją parterową. Sufit ten uległ oberwaniu, jeden ze strażaków spadł i poniósł śmierć. Drugi usiłował wydostać się na zewnątrz, ewakuowany przez kolegów, mimo udzielonej pomocy lekarskiej również zmarł.

Rzecznik prokuratury przekazał informację, iż Kierującemu Działaniem Ratowniczym zostały postawione zarzuty z art. 160 – Narażenie człowieka na niebezpieczeństwo i art. 231 – Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego.

Źródło: www.remiza.com.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij