Kiedy dyspozytor medyczny nie ma wolnych zespołów, do akcji wkraczają strażacy. Tylko w tym tygodniu w Limanowej zastępowali oni karetkę cztery razy.

Jak powiedział reporterowi TVN24 Tomasz Pawlik, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, wszyscy strażacy są przeszkoleni w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Oznacza to, że są oni przygotowani do podjęcia działań ratunkowych.

Straż Pożarna jest wzywana do najbardziej naglących przypadków. Zachowują również wszelkie standardy bezpieczeństwa związane z pandemia COVID-19. Na akcj zakładają zatem takie same kombinezony ochronne jak pracownicy pogotowia. Do zleceń wyjeżdżają wozami bojowymi.

Strażacy w swoim wyposażeniu mają torbę ratowniczą R1 a w niej m.in. butlę z tlenem. Ponadto, maja do dyspozycji sprzęt do udrażniania dróg oddechowych, radzenia sobie z poparzeniami, krwotokami oraz umożliwiający resuscytację (również niemowląt).

Jak poinformował reporter TVN24, tego rodzaju wyjazdy strażaków w ostatnim czasie są regularne. Tylko w województwie małopolskim każdego dnia strażacy odnotowują około 10 wyjazdów w roli pogotowia wspierając w ten sposób ratowników medycznych.

Źródło: www.ratownicy24.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij