Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę covidową. Oznacza to, że strażacy otrzymają pełną pensję nawet w przypadku kwarantanny.

Podpisana ustawa pochodzi z dnia 28 października 2020 roku i dotyczy zmiany niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19.

Zgodnie z nią, każdy funkcjonariusz, który zostanie skierowany na kwarantannę lub izolację otrzyma 100 procent uposażenia. Dotyczy to sytuacji, w której strażak zostanie skierowany na kwarantanne w wyniku kontaktu z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie na służbie.

Krajowa Sekcja Pożarnictwa informuje, że by móc skorzystać z nowych rozwiązań, konieczne będzie jednak pisemne potwierdzenie od przełożonego dotyczące wykonywania zadań służbowych, czyli mówiąc wprost potwierdzenie czy zarażenie (lub kontakt z zarażonym) powstało w trakcie służby czy poza nią.

Wprowadzenie zmian było konieczne, ze względu na to, że poprzednie przepisy przestały już obowiązywać.

Źródło: www.remiza.com.pl

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij