W tym tygodniu strażacy z JRG 8 z Warszawy zostali zadysponowani do pomocy w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Strażacy po dotarciu na miejsce otrzymali informację, że u jednego z pacjentów po wypadku w oczodole wystaje część przęsła bramy. Znacznie utrudniało to diagnostykę poszkodowanego.

Działania strażaków, które trwały pół godziny polegały na przycięciu wystającej części przęsła przy użyciu piły oscylacyjnej.

Dalsze czynności medyczne prowadził personel szpitala.

Warto zaznaczyć, że w związku z brakami kadrowymi strażacy coraz częściej wzywani są do wypadków jako karetki pogotowia ratunkowego. Pomagają poszkodowanym i prowadzą na miejscu pierwsze czynności medyczne. Takich wezwań w ostatnim czasie jest coraz więcej.

Źródło materiału oraz zdjęcia: www.remiza.com.pl/ KM PSP Warszawa

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij