Strażacy poszukują pięciu wozów specjalnych z drabiną, które mają być dostarczone do poszczególnych jednostek w dwóch transzach.

W pierwszej kolejności trzy wozy trafią do Komend Miejskich i Powiatowych PSP w Gdyni, Gliwicach i Złotowie. Są to modele na podwoziu 4×2, z silnikiem o mocy min. 210 kW i kabiną trzymiejscową. Z tyłu wymagany jest montaż drabiny o wysokości ratowniczej minimum 30 metrów z ostatnim przęsłem łamanym i wysięgu bocznym minimum 16 metrów. Ma być wyposażona w kosz ratowniczy o udźwigu min. 400 kilogramów.

Wraz z samochodami mają byc także dostarczone: 3 komplety jednobutlowych aparatów powietrznych, węże tłoczne, przełącznik, rozdzielacz, prądownica wodno-pianowa, pilarka do drewna, linki, agregat prądotwórczy, zestaw narzędzi ślusarskich, zestaw elektronarzędzi, kosze koszowe, zestaw ratownictwa medycznego.

Państwowa Straż Pożarna chce przeznaczyć na ten sprzęt ponad 8 milionów złotych.

Źródło: www.remiza.com.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij