Eksperyment przeprowadziła Państwowa Straż Pożarna wraz z Instytutem Techniki Budowlanej. Zgodnie stwierdzono, że szkieletowe budynki drewniane są bezpieczne pożarowo.

Ekstremalnie wysokie tempertaury (przekraczające 1000°C) nie naruszyły wielopoziomowego budynku drewnianego. Co więcej, pożar nie rozprzestrzenił się na kolejne piętro budynku, gdzie cały czas panowała temperatura pokojowa, czyli 23°C. Eksperyment to klucz do weryfikacji dotychczasowych przepisów przeciwpożarowych dla budynków o konstrukcji drewnianej.

Działania przeprowadzono na terenie Ośrodka Szkoleniowego Państwowej Straży Pożarnej w Pionkach. Składały się one z 6 różnych scenariuszy (3 scenariusze pożarów wewnętrznych oraz 3 scenariusze pożarów zewnętrznych). Całość obserwowało ponad 200 ekspertów specjalizujących się w bezpieczeństwie pożarowym lub budownictwie drewnianym.

Wysunięto wspólny wniosek, że tego typu konstrukcje są bezpieczne pożarowo, a właściwy poziom bezpieczeństwa zapewnia budownictwo prefabrykowane. Ta informacja jest niezwykle istotna by zacząć upowszechniać ten rodzaj budownictwa.

Źródło: www.propertydesign.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij