Koncentratory tlenu oraz pulsoksymetry trafiły do dwóch jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Wojcieszków w powiecie łukowskim.

Sprzęt, który zakupiła gmina ma pomóc bezpośrednio w walce z koronawirusem. Do tej pory strażacy dysponowali jedynie niewielkimi butlami tlenowymi, co nie wystarczało, by przetransportować osoby do najbliższego szpitala powiatowego. Dlatego gmina postanowiła zakupić koncentratory tlenu oraz pulsoksymetry. Dzięki temu nie trzeba będzie co chwilę nabijać butli z tlenem i wystarczą na dłużej niż 25-30 minut. Dodatkowo oba urządzenia są bardzo proste w obsłudze.

Jeden zestaw sprzętu dostała Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Bystrzyckiej. Drugi zestaw trafił do OSP w Świderkach. Kolejny został w urzędzie gminy, w razie potrzeby będzie użyczony OSP w Wojcieszkowie.

Do zestawów sprzętu przekazanych jednostkom OSP dołączone zostały też kombinezony ochronne. Na ich zakup gmina wydała 20 tys. złotych.

Źródło: www.radio.lublin.pl

Źródło zdjęcia:www.radio.lublin.pl/OSP Świderki Facebook

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij