Przygotowywany projekt ustawy będzie zawierał dodatki do emerytur dla druhów Ochotniczych Straży Pożarnych.

Senatorowie chcą utworzenia "dodatku strażackiego", który zakłada, że osoba która była co najmniej przez 20 lat czynnym członkiem ochotniczej straży pożarnej, lub pełniła służbę w jednostkach spełniających funkcje analogiczne do funkcji ochotniczych straży pożarnych, działających na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej, otrzyma dodakowe środki do emerytury.

Dodatek ma wynosić 20 zł miesięcznie za każdy udokumentowany rok bycia czynnym strażakiem-ochotnikiem. Oznacza to, że osoba taka musiała brać bezpośredni udział w działaniach ratowniczych. Zaświadczenia ma przygotowywać MSWiA, a wydawać wójt, burmistrz lub prezydent miasta. 

Projekt ma raczej niewielkie szanse w Sejmie, gdyż budżet na kolejny rok jest juz zatwierdzony, a kolejne wydatki nie wchodzę w grę. Dodatkowo trwają prace nad ustawą o Ochotniczych Strażach Pożarnych i tam ma być rozwiązana sprawa dodatku.

Źródło: www.remiza.com.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij