W najbliższych latach planowana jest budowa nowego Muzeum Pożarnictwa, które będzie oddziałem Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie i Zamku Lipowiec.

Wiosną tego roku Ochotnicza Straż Pożarna w Alwerni zgodziła się, żeby zbiory, które znajdują się w obecnym Muzeum przeszły pod opiekę województwa małopolskiego. Nowe Muzeum ma powstać w miejscu, gdzie obecnie znajdują się eksponaty. Będzie to budynek trzykondygnacyjny. Parter stanowić będzie hala z zabytkowymi samochodami, kasą oraz pomieszczeniami magazynowymi. Na pierwszym piętrze zaprojektowano halę na mniejsze eksponaty, salę dydaktyczną OGNIK, bibliotekę, dwie sale konferencyjne i kawiarnię. Drugie piętro to dwie sale na ekspozycje, magazyny i pomieszczenia administracyjne.

Budowa rozpocznie się w przyszłym roku i ma potrwać do 2023 roku. W budżecie na 2021 rok na budowę Muzeum Pożarnictwa zarezerwowano blisko 2,1 mln zł. Swój wkład mają mieć również środki unijne z Regionalnego Programu  Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Źródło materiału oraz zdjęcia: www.remiza.com.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij