Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku wzbogaciła się o kolejnego drona.

To juz piąty dron dla tej jednostki. Nowy bezzałogowy statek powietrzny, wyposażony w hybrydową kamerę zarówno światła widzialnego jak i termowizyjną, potrafi utrzymywać się w powietrzu około 50 minut. Zasięg lotu wynosi około 15 km. Ponadto Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej zakupił dodatkowo specjalny zestaw do transmisji obrazu, dzięki któremu istnieje możliwość podglądu na żywo w jakości HD z dowolnego miejsca w kraju.

Drony obsługuje osiem przeszkolonych pilotów. Kkoszt nowego to ponad 100 tys. złotych, a systemu transmisji obrazu około 50 tys. złotych. Całość środków na ich zakup przekazała Wojewoda Podkarpacka.

Źródło: www.remiza.com.pl

Źródło zdjęcia: www.remiza.com.pl/PSP Przeworsk

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij