Złożono właśnie zamówienie za ponad miliard złotych. ÖBB Infrastruktur AG w najbliższych latach otrzyma nowe pociągi gaśnicze.

Zarządca jak na razie złożył zamównienie na pięć składów gaśniczych. Docelowo ma być ich około dwudziestu. Dostawcą została szwajcarska firma Stadler, która jeden ze swoich zakładów ma w Siedlcach.

Jak podaje portal remiza.com.pl, każdy pociąg będzie składał się z trzech wagonów. Pierwszy to niskopodłogowy, napędowy człon dowodzenia, drugi to cysterna na środki gaśnicze o pojemności 45 tysięcy litrów, a trzeci wagon do przewozu sprzętu. Będą to składy o napędzie hybrydowym, długości ponad 66 metrów i prędkości maksymalnej 160 km/h.

Istnieje także możliwość ewakuacji około 300 osób tego typu pojazdem. Pierwsze pociągi gaśnicze mają trafić do odbiorcy w połowie 2024 roku.

Źródło: www.remiza.com.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij