Zainteresowanie używanymi samochodami ratowniczo-gaśniczymi jest niewielkie. Do tej pory wydano jedynie 32 opinie w tym zakresie.

Od 27 października 2020 roku do CNBOP w Józefowie można składać dokumenty niezbędne do wydania opinii technicznej dla używanego samochodu ratowniczo – gaśniczego.

Podstawą do wydania tej opinii jest Ustawa z 14 sierpnia  o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw i Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 października 2020 roku w sprawie wprowadzania do użytkowania w jednostkach ochrony przeciwpożarowej pojazdów pożarniczych używanych poza granicami kraju.

Serwis remiza.com.pl postanowił sprawdzić ile wniosków wydano do tej pory. Według danych, do 8 stycznia wydano 32 opinie, z czego 24 były pozytywne. Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej odrzuciło jeden wniosek. Pozostałe są procedowane. Czas wydania jednego wniosku to około 3 dni robocze.

Źródło: www.remiza.com.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij