W Lublinie w ramach pilotażu rozpocznie się przełączanie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

W pilotażu biorą udział dwa województwa, dlatego przełączanie będzie odbywać się etapami. W województwie podlaskim potrwa do 5 lutego, a z kolei w województwie lubelskim od 8 do 15 lutego.

Wojewoda lubelski zaznaczył, że przełączanie dotyczy w sumie czterech Komend Miejskich PSP i 16 powiatowych. Po zakończeniu całego procesu mieszkańcy dzwoniąc na numer 998 połączą się z operatorami Centrum Powiadomienia Ratunkowego w Białymstoku i Lublinie.

CPR pracuje w systemie 12-godzinnym, w pięciu grupach, średnio na zmianie jest 13-14 osób, co umożliwia odbiór zgłoszeń alarmowych na terenie woj. lubelskiego. Procent oddawanych zgłoszeń do innych województw jest bardzo mały.

Źródło: www.remiza.com.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij