W związku z sytuacją hydrologiczną, do Płocka została zadysponowana Kompania Specjalna ‘WODA’ Centralnego Odwodu Operacyjnego.

Oprócz przyjazdu specjalnej kompani składającej się z wydzielonych sił i środków Państwowej Straży Pożarnej m.in. z Warszawy, Radomia czy Legionowa, podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców z terenów, którym grozi podtopienie. Chodzi głównie o osiedla Borowiczki przy ulicy Gmury. W sumie ewakuacja obejmie 115 osób oraz zwierzęta. Mieszkańcy mają trafić do Bursy Płockiej, natomiast zwierzęta zostaną przewiezione do Schroniska dla Zwierząt w Płocku prowadzonego przez SUEZ PGK.

Najbardziej zagrożona jest część miejscowości Popłacin. Tam na Wiśle utworzył się zator lodowy i woda podeszła pod same wały przeciwpowodziowe.

Na miejscu działania prowadzi około 130 strażaków. Zabezpieczają oni głównie budynki mieszkalne oraz wały przeciwpowodziowe.

Źródło: www.remiza.com.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij