Wczoraj odbyła się konferencja prasowa w sprawie ustawowego uregulowania opieki nad zwierzętami w służbach podległych MSWiA.

W trakcie spotkania przygotowano pierwszy w historii akt prawny tj. projekt ustawy kompleksowo regulującej status zwierząt w formacjach podległych resortowi, od ich doboru do służby po wycofanie i emeryturę.

Określono w niej m.in. kwestię dożywotniej opieki nad zwierzętami, nawet po zakończeniu ich służby. Wszystkie koszty będzie pokrywał budżet państwa.

Ustawa wprowadza systemowe rozwiązania dla zwierząt i ich opiekunów w pięciu głównych obszarach:

  • dokładny opis zwierząt po wycofaniu ze służby tj. możliwość pozostania z opiekunem lub przekazania go do organizacji zajmującej się opieką nad zwierzętami,
  • określenie obowiązków dla opiekunów m.in. zapewnienia wyżywienia, swobodnej aktywności zwierząt, obowiązkowe szkolenia dla opiekunów, a także zakres wykluczeń kto nie może być opiekunem;
  • pokrywanie kosztów wyżywienia zwierząt tj. opiekun będzie otrzymywał wyżywienie w naturze lub ekwiwalent,
  • zwrot kosztów ponoszonych na opiekę weterynaryjną,
  • kontrola i nadzór nad sprawowaniem opieki nad zwierzętami.

Źródło: www.strazacki.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij