Na terenie woj.mazowieckiego utrzymuje się wysoki stan wód. Strażacy są w gotowości w razie wystąpienia fali wezbraniowej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne o możliwym wezbraniu wody w rzekach z przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych na rzece Narew i Bug oraz na Wiśle na terenie powiatu płockiego.

I to właśnie tam sytuacja wygląda najgorzej, gdyż od 9 lutego poziom wody w Wiśle przekracza stan alarmu przeciwpowodziowego. Mł. bryg. Karol Kierzkowski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie przekazał, że lodołamacze dotarły niedawno do Płocka, krusząc zator lodowy od strony Włocławka. Dodał także, iż strażacy są w pełnej gotowości do działania wraz ze specjalistycznym sprzętem ratowniczym, łodziami, pompami wysokiej wydajności, agregatami prądotwórczymi, czy zaporami przeciwpowodziowymi.

 

Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie oraz komendy powiatowe i miejskie PSP są w stałym kontakcie ze służbami zarządzania kryzysowego. Najnowsze raporty są analizowane na bieżąco.

Źródło: www.warszawa.tvp.pl

Źródło zdjęcia: www.warszawa.tvp.pl/PAP/Darek Delmanowicz

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij