Jest to projekt społeczny, którego celem jest pokazanie ludzi, którzy pracują w zawodach ratujących życie.

Pomysłodawcy całej akcji (MiedzyBiegunami.pl, oraz Michał Maja, który prowadzi bloga „Życie jest piękne”) chcą przedstawić w ciągu pięciu miesięcy pięciu bohaterów. Do tej pory ukazały się już dwa filmiki promujące zawód strażaka oraz ratownika medycznego.

Jaka zaznacza Maja od dawna podziwiał osoby, które wykonują zawód z misją i wierzył, iż nie mogą to być ludzie z przypadku. Do tego potrzebne jest coś więcej, swego rodzaju powołanie i ogromna determinacja.

Od lat ciekawiło mnie, co tacy ludzie „mają w głowie”. Teraz mogę się o tym przekonać – a przy okazji podzielić się tym doświadczeniem z Wami– zaznacza Maja.

Przez większość czasu ich działania pozostają dla nas niewidoczne – dostrzegamy je dopiero wtedy, gdy dzieje się coś złego. A to właśnie tacy ludzie jak oni czuwają nad naszym bezpieczeństwem na co dzień, gdy podróżujemy, chodzimy do pracy, odpoczywamy. Cała akcja ma na celu przybliżenie sylwetki takich osób, zajrzenie do ich wnętrza oraz poznanie ich emocji.

Pierwszy film przedstawia bohatera jakim jest Starszy Brygadier Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, Sławomir Wojta. To wielokrotny uczestnik działań USAR Poland. W nagraniu opowiada o kulisach swojej pracy i poważnych akcjach zagranicznych. Całość można zobaczyć tutaj: https://zyciejestpiekne.eu/zawsze-pierwszy-niewidzialnibohaterowie-1/

Drugim bohaterem jest Tomek Liber ratownikiem medycznym, ale i właścicielem firmy zajmującej się szkoleniami z pierwszej pomocy: https://zyciejestpiekne.eu/ratownik-od-urodzenia-niewidzialni-bohaterowie-2/

Zachęcamy do zapoznania się z historią tych bohaterów oraz śledzenia pozostałych!

Źródło: www.ratownicy.24.pl

Źródło zdjęcia: www.ntvsadecka.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij