Z powodu pandemii liczba tzw. szkoleń obiektowych, decyzją komendanta głównego, spadła do minimum.

Ćwiczenia obiektowe to ćwiczenia w szpitalach, szkołach, hotelach, halach czy zakładach pracy. Decyzją komendanta z zeszłego roku ich liczba została drastycznie ograniczona, a to oznacza zagrożenie życia ratowanych ludzi jak i strażaków.

W ubiegłym roku szkoleń obiektowych było nawet 2-3 razy mniej niż w roku 2019. Dla porównania: w Wielkopolsce w 2020 roku strażacy szkolili się w różnego rodzaju obiektach 2700 razy, rok wcześniej: ponad 7200 razy. Wszystkie szkolenia odbywały się w pierwszej połowie 2020 roku, w drugiej praktycznie zamarły.

Ćwiczenia obiektowe to jedne z najważniejszych, dzięki którym strażacy przygotowują się do bezpiecznego prowadzenia akcji. Bez nich zagrożone jest życie ratowanych ludzi. A strażacy zamiast się szkolić są wykorzystywani do innych ryzykownych działań w pandemii: m.in. wożenia ludzi na szczepienia czy mierzenia temperatury w punktach kontrolnych.

Źródło: www.rmf24.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij