15 wielkopolskich strażaków zasiliło personel szpitala tymczasowego działającego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Pracę rozpoczęło 15 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z Pleszewa, Turku, Grodziska Wielkopolskiego, Krotoszyna czy z Czarnkowa. Ratownicy będą pomagać w szpitalu tymczasowym w pełnym reżimie sanitarnym.

Jak zaznacza rzecznik wielkopolskich strażaków bryg. Sławomir Brandt, w szeregach PSP w Wielkopolsce na co dzień służbę pełni 189 strażaków mających uprawnienia zawodowe ratownika medycznego. Część z nich już od początku epidemii wspiera Państwowe Ratownictwo Medyczne, jeżdżąc w zespołach wyjazdowych karetek pogotowia. Pozostali są w pełnej gotowości i w razie potrzeby zostaną skierowani do służby w szpitalach.

Ponadto komendant wojewódzki PSP st. bryg. Dariusz Matczak zwrócił się z prośbą do strażaków ozdrowieńców o oddawanie osocza tym, którzy szczególnie tego potrzebują.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij