W Elblągu służby ratunkowe, w tym strażacy, otrzymali narzędzie, które otworzy ponad 140 szlabanów.

Urządzenia umożliwiające otwieranie szlabanów otrzymały m.in. policja, straż pożarna, ratownicy medyczni oraz straż miejska. Znacznie ułatwi ono pracę służb, które nie raz borykały się z utrudnionym dojazdem np. do pacjenta. Przygotowanie jednego takiego pilota to efekt wspólnej pracy Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta, radnych Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych, zarządców i właścicieli posesji oraz wiceprezydenta Michała Missana, który pracując jeszcze jako koordynator w pogotowiu ratunkowym, zgłaszał wielokrotnie potrzebę opracowania takiego rozwiązania.

W programie wzięło udział 70 wspólnot i dwie spółdzielnie mieszkaniowe. Około dwudziestu jeszcze nie zdecydowało się na przystąpienie do takiej inicjatywy. Pomysłodawcy mają jednak nadzieję, że z czasem się to jednak zmieni.

Źródło:m.radiogdansk.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij