Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej skierował kolejnych 60 strażaków do pracy w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

Nadbryg. Andrzej Bartkowiak podjął decyzję o oddelegowaniu do pracy w szpitalu tymczasowym kolejnych 60 ratowników z PSP do walki z koronawirusem.

Są to strażacy z województw: świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Do tej pory do walki z pandemią COVID-19 skierowano 95 ratowników medycznych z PSP, którzy mogą m.in. obsługiwać respiratory, dokonywać wkłuć, podawać lekarstwa. Wszyscy z nich posiadają przeszkolenie z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a ponad 2400 z nich ma dodatkowo uprawnienia ratownika medycznego. Ponadto strażacy utworzyli i obsługują 123 polowe izby przyjęć przed lecznicami.

Pojazdami straży pożarnej są także dowożone butle w tlenem do szpitali. W kraju jest 38 tzw. banków z tlenem medycznym.

Źródło: www.strazacki.pl/www. bankier.pl

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij