W czasie świąt mazowieccy strażacy przeprowadzili 122 interwencje medyczne w tym 20 tzw. izolowanych interwencji ratownictwa medycznego.

W czasie Świąt Wielkanocnych mazowieccy strażacy interweniowali 570 razy. 255 z nich to pożary, 261 to tzw. miejscowe zagrożenia, zaś 54 to fałszywe alarmy. Strażacy gasili również 132 pożary traw i nieużytków rolnych, a także 32 pożary budynków mieszkalnych.

Jak poinformował rzecznik prasowy mazowieckiej PSP mł. bryg. Karol Kierzkowski do najbardziej tragicznego zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Bojmie w powiecie siedleckim, gdzie w wyniku pożaru poddasza w trzypiętrowym budynku życie straciły trzy osoby, a jedna odniosła poważne obrażenia.

Ponadto odnotowano także 122 interwencje medyczne, w tym 20 izolowanych interwencji ratownictwa medycznego w ramach wsparcia zespołów pogotowia ratunkowego. W całym kraju w marcu było takich zdarzeń 963. To kilkukrotnie więcej niż w lutym.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij