Kierowcy samochodów ratowniczo-gaśniczych KM PSP w Olsztynie wzięli udział w szkoleniu, którego program obejmował m.in. obsługę i jazdę samochodami terenowymi oraz quadami.

Praca strażaka-kierowcy znacznie różni się od tego, z czym spotyka się zwykły kierowca ciężarówki. Dlatego bardzo ważne są różnego rodzaju szkolenia. To składało się z części teoretycznej i praktycznej. Na początku strażakom przybliżono budowę samochodu terenowego na przykładzie Unimoga U5023 i Sprintera 4x4. Ważnym elementem, okazało się dokładne omówienie wypalania filtrów cząstek stałych w samochodach pożarniczych, a także zagadnienia związane z elektronicznymi systemami bezpieczeństwa.

W ramach praktyki strażacy trenowali różnorodne elementy techniki jazdy off road, m.in. moment obrotowy na zachowanie auta w terenie. Wszystkie manewny omawiane były podczas indywidualnych przejazdów. Równie istotnym elementem szkolenia była możliwość poznania niełatwej techniki terenowej jazdy quadem w realiach działań ratowniczych. Do tego wykorzystano własny pojazd oraz szkoleniową Yamahę Kodiak 450. 

Źródło: www.strazacki.pl

Źródło zdjęcia: www.strazacki.pl/KM PSP Olsztyn

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij