Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji skierowało do konsultacji projekt Rozporządzenia w sprawie Systemu Wspomagania Decyzji Państwowej Straży Pożarnej.

W rozporządzeniu opisano m.in. rozwiązania umożliwiające realizację ustawowych zadań nałożonych na Państwową Straż Pożarną, w szczególności ustawę o ochronie przeciwpożarowej. Opisano także sposób interakcji z innymi systemami, a w szczególności z Systemem Informatycznym Powiadamiania Ratunkowego.

Ustalono, że w przypadku awarii takiego systemu, zgłoszenia realizowane będą z wykorzystaniem łączności telefonicznej oraz radiowej. W rozporządzeniu uregulowano także kwestię przydzielania, zawieszania i uchylania uprawnień użytkownikom Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostkom ochrony przeciwpożarowej.

Rozporządzenie ma wejść w życie 4 maja 2021 roku.

Źródło: www.strazacki.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij