Strażacy z Łowicza otrzymali sprzęt do Izolowanych Zdarzeń Ratownictwa Medycznego dzięki wsparciu starosty Marcina Kosiorka oraz wicestarosty Piotra Malczyka.

Zadaniem systemu ratowniczo-gaśniczego jest ochrona życia, zdrowia, mienia i środowiska. Jedna z dziedzin w tym zakresie, która jest realizowana przez jednostki ochrony przeciwpożarowej, jest ratownictwo medyczne. Strażacy współpracują również z jednostkami systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, co jest szczególnie widoczne podczas pandemii.

Strażacy uczestniczą m.in. w izolowanych zdarzeniach ratownictwa medycznego. Są to zdarzenia, do których nie ma możliwości natychmiastowego zadysponowania Zespołu Ratownictwa Medycznego. Zdarza się również, że przewidywany czas dotarcia ratowników jest o wiele dłuższy niż czas dotarcia straży pożarnej.

Dzięki wsparciu władz powiatu łowickiego strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Łowiczu otrzymali sprzęt do Izolowanych Zdarzeń Ratownictwa Medycznego, zakupiony przez Starostwo Powiatowe w Łowiczu, do działań z zakresu ratownictwa medycznego w postacinoszy płachtowych o udźwigu do 250 kg i krzesełka transportowego kardiologicznego. Strażacy będą mogli wykorzystać sprzęt do bezpiecznej ewakuacji lub transportu pacjenta.

Źródło: www.ratownicy24.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij